Announcement

author

2014 Riverside All-County Squads

Posted by Mark Gardner on Dec 05 2014 at 04:00PM PST

RIVERSITY COUNTY BOYS
1st Team All-County Squad

-Anthony Alvarez (Rubidoux)
*Isaac Cortes (Great Oak)
-Nick Doan (Great Oak)
-Jayden Emerson (Hemet)
-Luis Ramos (Rubidoux)
-Branden Randall (Roosevelt)
*Cole Spencer (Great Oak)

2nd Team All-County Squad
-Jeremiah Bias (Vista del Lago)
-Jacob Boatman (Beaumont)
*Spencer Dodds (Great Oak)
*Tyler Janes (ML King)
-Christian Lopez (Vista del Lago)
***Raymon Ornelas (Roosevelt)
-Andres Vizcarra (Beaumont)

3rd Team All-County Squad
-Anthony Arvizu (Great Oak)
*Melvin Esteva (La Sierra)
**Erik Gonzalez (Rubidoux)
-Hogan Lizza (Xavier College Prep)
*Eric Nunez (Vista Murrieta) 
-Rolando Phalen (ML King)
-Carlos Ramirez (ML King)
-Pedro Sandoval (Rubidoux)
-Seth Villanueva (ML King)
*Mark Werley (ML King)
chose ten boys as this was very tough... 

All Senior Team
Anthony Alvarez (Rubidoux), Jeremiah Bias (Vista del Lago), Nick Doan (Great Oak), Jayden Emerson (Hemet), Luis Ramos (Rubidoux), Branden Randall (Roosvelt), Andres Vizcarra (Beaumont)

All Junior Team 
Isaac Cortes (Great Oak), Spencer Dodds (Great Oak), Melvin Esteva (La Sierra), Tyler Janes (ML King), Eric Nunez (Vista Murrieta), Cole Spencer (Great Oak), Mark Werley (ML King)

All Sophomore Team
Carlos Delatorre (Patriot), Solomon Fountain (Great Oak), Justin Eipp (Great Oak), Erik Gonzalez (Rubidoux), Frank Lagunas (La Sierra), Uriel Medina (Corona), Anthony Ruiz (Great Oak)

All Freshman Team
Carlos Carvajal (Great Oak), Raymond Franco (Rancho Verde), Jesus Guzman (Rubidoux), Jacob Korgan (Great Oak), Raymon Ornelas (Roosevelt), Wayne Richards (Roosevelt), Tyler Spencer (Roosevelt)

 

RIVERSITY COUNTY GIRLS 
1st Team All-County Squad
***Tahlia Adams (Roosevelt)
**Kiyena Beatty (Great Oak)
**Sydney Belus (Great Oak)
-Ashley Cahalan (Vista Murrieta) 
*Emily Clause (Great Oak)
*Destiny Collins (Great Oak)
-Taylor Taite (Murrieta Mesa)

2nd Team All-County Squad
*Kailie Grimes (Beaumont)
-Maiya Larsen (Great Oak)
**Evelyn Mandel (Great Oak)
***Sandra Pflughoft (Great Oak)
**Marissa Rodriguez (La Quinta)
*Desiree Stinger (Great Oak)
*Taylor Walker (Great Oak)

3rd Team All-County Squad
-Taylore Cantu (Hemet)
*Sandra Flores (La Quinta)
*Michaela Reynolds (Vista Murrieta)
**Nicole Rice (Great Oak)
-Kelly Thomas (Great Oak)
-Audrey Wallis (Great Oak)
-Jaden Warrick (Roosevelt)
 

All Senior Team
Ashley Cahalan (Vista Murrieta), Taylore Cantu (Hemet), Chandler Kerr (Chaparral), Maiya Larsen (Great Oak), Emily Sanchez (ML King), Taylor Taite (Murrieta Mesa), Audrey Wallis (Great Oak),  

All Junior Team
Emily Clause (Great Oak), Destiny Collins (Great Oak), Sandra Flores (La Quinta), Kailie Grimes (Beaumont), Michaela Reynolds (Vista Murrieta), Desiree Stinger (Great Oak), Taylor Walker (Great Oak) 

All Sophomore Team
Kiyena Beatty (Great Oak), Sydney Belus (Great Oak), Cassidy Hylton (Great Oak), Evelyn Mandel (Great Oak), Nicole Rice (Great Oak), Marissa Rodriguez (La Quinta), Crystal Valiente (Roosevelt)

All Freshman Team
Tahlia Adams (Roosevelt), Paloma Barron (Roosevelt), Erika Burgess (Great Oak), Shae Corcoran (Santiago), Sofia DeLeon (Chaparral), Isabelle Edsall (Great Oak), Sandra Pflughoft (Great Oak)

Comments

There are no comments for this announcement.

Sponsors