News and Announcements
Boys PeeWee Pictures
Posted by Mike Magee at Feb 25, 2003 4:00PM PST
( 0 Comments
)
Check out more pictures in the Albums Section
Basketball Schedule for February
Posted by Mike Magee at Feb 4, 2003 4:00PM PST
( 0 Comments
)
MON 2/3 6:00 Peewee boys 1-2-3-4 ARDMORE STATIONS 1
MON 2/3 7:00 Peewee boys 5-6-7-8 ARDMORE STATIONS 1
MON 2/3 8:00 ARDMORE PRACTICE
MON 2/3 6:30 MINOR GIRLS 2 VS BRIAR. 1 PW AUX GAME RUSSO +
MON 2/3 7:30 MINOR GIRL 3 VS P2 PW AUX GAME RUSSO + WHEATLEY
MON 2/3 7:00 HIGH SCHOOL 1 VS 3 PW MAIN GAME RALPH + OROURKE
MON 2/3 8:00 HIGH SCHOOL 2 VS 4 PW MAIN GAME RALPH + MARTIN
MON 2/3 6:30 JUNIOR GIRLS 4 VS GLEN. 1 EAST LANS. GAME MOVED VERICA + BASELICE
MON 2/3 7:30 JUNIOR GIRLS 3 VS 1 EAST LANS. GAME MOVED SCHIELER + BASELICE
TUES 4-Feb 5:00 ARDMORE PRACTICE
TUES 4-Feb 6:00 Peewee girls 7 vs 1 ARDMORE GAME NOELLE
TUES 4-Feb 7:00 Peewee girls 2 vs 6 3 vs 5 ARDMORE GAME NOELLE + LINDSEY
TUES 4-Feb 8:00 ARDMORE PRACTICE
TUES 4-Feb 7:00 PENNWOOD GAME PW MAIN
TUES 4-Feb 6:30 MINOR BOYS 1 VS 2 PW AUX GAME RALPH + RUSSO
TUES 4-Feb 7:30 MINOR BOYS 3 VS 6 PW AUX GAME RALPH + RUSSO
WED 5-Feb 5:00 ARDMORE
WED 5-Feb 6:00 MINOR BOYS 4 VS 7 ARDMORE GAME K MORITZ + ORR JR.
WED 5-Feb 7:15 ADULT ARDMORE
WED 5-Feb 6:30 MINOR BOYS 1 + 7 PW AUX PRACTICE
WED 5-Feb 7:30 MINOR BOYS 2 + 3 P.W. AUX. PRACTICE
WED 5-Feb 7:00 JUNIOR BOYS 4 VS 6 PW MAIN GAME RALPH + BASELICE
WED 5-Feb 8:00 MAJOR BOYS 3 VS DREXEL HILL 3 PW MAIN GAME RALPH + BASELICE
THURS 6-Feb 5:00 ARDMORE PRACTICE
THURS 6-Feb 6:00 Peewee boys 2 vs 8 3 vs 7 ARDMORE GAME SORDINI + MCNELIS JR.
THURS 6-Feb 7:00 Peewee boys 6 vs 5 1 vs 4 ARDMORE GAME VERICA JR + WHEATLEY JR
THURS 6-Feb 8:00 ARDMORE
THURS 6-Feb 6:30 School Function
THURS 6-Feb 7:30 School Function
THURS 6-Feb 6:30 School Function
THURS 6-Feb 7:30 School Function
FRI 7-Feb 6:30 JUNIOR BOYS 1 VS 2 PW MAIN GAME OROURKE + ANDERSON
FRI 7-Feb 7:30 JUNIOR BOYS 5 VS 3 PW MAIN GAME RALPH + BASELICE
FRI 7-Feb 8:30 Major 2 vs Drexel Hill 4 P.W. MAIN GAME RALPH + BASELICE
FRI 7-Feb 6:30 MINOR BOYS 5 + 6 PW AUX PRACTICE
FRI 7-Feb 7:30 MINOR BOYS TEAM 4 PW AUX PRACTICE
SAT 2/8 8:00
SAT 2/8 9:00 Peewee boys 2 vs 6 1 vs 7 ARDMORE GAME JOSH + ANDREW
SAT 2/8 10:00 Peewee boys 3 vs 8 4 vs 5 ARDMORE GAME SORDINI + VERICA JR
SAT 2/8 11:00 Peewee girls 4 vs 6 5 vs 1 ARDMORE GAME NOELLE + LINDSEY
SAT 2/8 12:00 Peewee girls 2 vs 7 ARDMORE GAME LINDSEY
SAT 2/8 1:00 MINOR BOYS 1 VS 4 ARDMORE GAME S. MCCAFFERY + ORR JR.
SAT 2/8 2:00 MINOR BOYS 2 VS 3 ARDMORE GAME ORR JR. + WHEATLEY SR.
SAT 2/8 3:15 ADULTS ARDMORE
SAT 2/8 12:30 MINOR BOYS 5 VS 6 PW AUX GAME MAGEE + MEGAN
SAT 2/8 1:30 MINOR GIRLS 2 VS 3 PW AUX GAME MAGEE + MEGAN
SAT 2/8 2:30 MINOR GIRLS 1 VS 4 PW AUX GAME LINDSEY + MORITZ
SAT 2/8 3:30 PW AUX
SAT 2/8 12:30 MAJORS 1 VS 4 PW MAIN GAME OROURKE + BASELICE
SAT 2/8 1:30 MAJORS 5 VS 3 PW MAIN GAME OROURKE + BASELICE
SAT 2/8 2:30 JUNIOR GIRLS 3 VS 4 PW MAIN NOELLE + RALPH
SAT 2/8 3:30 JUNIOR GIRLS 1 VS 2 PW MAIN DAVE +RALPH
SAT 2/8 1:00 JUNIOR BOYS 1 VS 3 EAST LANS. GAME MARTIN + RUSSO
SAT 2/8 2:00 JUNIOR BOYS 2 VS 6 EAST LANS. GAME MARTIN + RUSSO
SAT 2/8 3:00 JUNIOR BOYS 4 VS 5 EAST LANS. GAME ORR + ANDERSON
SAT 2/8 3:00 Major 2 vs Drexel Hill 4 Beverly Hills GAME
SAT 2/8 4:30 Major 1 vs Drexel Hill 1 Beverly Hills GAME
SAT 2/8 6:00 Major 3 vs Drexel Hill 2 Beverly Hills GAME
SAT 2/8 7:30 Major 4 vs Drexel Hill 3 Beverly Hills GAME
MON 10-Feb 5:00 ARDMORE 1
MON 10-Feb 6:00 Peewee boys 1 vs 2 3 vs 4 ARDMORE GAME JOSH + ANDREW
MON 10-Feb 7:00 Peewee boys 5 vs 8 6 vs 7 ARDMORE GAME SORDINI + MCNELIS JR.
MON 10-Feb 8:00 ARDMORE PRACTICE
MON 10-Feb 6:30 MINOR GIRLS 3 VS BRIAR. 2 PW AUX GAME MORITZ SR + JR
MON 10-Feb 7:30 MINOR GIRLS 1 VS P1 PW AUX GAME MORITZ SR + JR
MON 10-Feb 6:00 PW MAIN
MON 10-Feb 7:00 JUNIOR GIRLS 4 VS COLL. 1 P.W. MAIN GAME RALPH + RUSSO
MON 10-Feb 8:00 JUNIOR GIRLS 1 VS GLEN. 1 P.W. MAIN GAME RALPH + RUSSO
MON 10-Feb 7:00 JUNIOR BOYS 1 VS 3 EAST LANS. GAME BASELICE + OROURKE
MON 10-Feb 8:00 JUNIOR BOYS 2 VS 6 EAST LANS. GAME BASELICE + ORR
TUES 11-Feb 5:00 ARDMORE 2
TUES 11-Feb 6:00 Peewee girls 4-5-6-7 ARDMORE PRACTICE 2
TUES 11-Feb 7:00 Peewee girls 1-2-3 ARDMORE PRACTICE
TUES 11-Feb 8:00 MAJOR Boys TEAM 3 ARDMORE PRACTICE
TUES 11-Feb 6:30 Major 5 vs Drexel Hill 4 PW MAIN GAME RALPH + MARTIN
TUES 11-Feb 7:30 Major 4 Vs Drexel Hill 2 PW MAIN GAME RALPH + MARTIN
TUES 11-Feb 6:30 MINOR BOYS 1+ 7 PW AUX PRACTICE
TUES 11-Feb 7:30 MINOR BOYS 2 + 6 PW AUX PRACTICE
WED 12-Feb 5:00 ARDMORE PRACTICE
WED 12-Feb 6:00 MINOR BOYS 3 +4 ARDMORE PRACTICE
WED 12-Feb 7:30 ADULT ARDMORE
WED 12-Feb 6:30 MINOR BOYS TEAM 5 PW AUX PRACTICE
WED 12-Feb 7:30
WED 12-Feb 6:00 JUNIOR BOYS 4 VS 5 PW MAIN GAME RUSSO + BASELICE
WED 12-Feb 7:00 HIGH SCHOOL 1 VS 2 PW MAIN GAME RALPH + RIDAY
WED 12-Feb 8:00 HIGH SCHOOL 3 VS 4 PW MAIN GAME RALPH + RIDAY
THURS 13-Feb 5:00 ARDMORE PRACTICE 2
THURS 13-Feb 6:00 Peewee girls 2 vs 3 4 vs 5 ARDMORE GAME NOELLE + MEGHAN
THURS 13-Feb 7:00 Peewee girls 6 vs 7 ARDMORE GAME MEGHAN
THURS 13-Feb 8:00 ARDMORE
THURS 13-Feb 6:30 PW AUX
THURS 13-Feb 7:30 PW AUX
THURS 13-Feb 6:30 Major 1 vs Drexel Hill 3 PW MAIN GAME OROURKE + MARTIN
THURS 13-Feb 7:30 Major 2 vs Drexel Hill 1 PW MAIN GAME MARTIN + RALPH
FRI 14-Feb 6:30 SCHOOL CLOSED PW MAIN
SAT 15-Feb 8:00 1
SAT 15-Feb 9:00 Peewee boys 7 vs 8 3 vs 6 ARDMORE GAME JOSH + ANDREW
SAT 15-Feb 10:00 Peewee boys 2 vs 4 1 vs 5 ARDMORE GAME SORDINI + MCNELIS JR.
SAT 15-Feb 11:00 Peewee girls 6 vs 5 4 vs 1 ARDMORE GAME NOELLE + LINDSEY
SAT 15-Feb 12:00 Peewee girls 7 vs 3 ARDMORE GAME LINDSEY
SAT 15-Feb 1:00 MINOR BOYS 3 VS 7 ARDMORE GAME ORR JR + JOE MCNELIS
SAT 15-Feb 2:00 MINOR BOYS 2 VS 5 ARDMORE GAME ORR JR. + WHEATLEY
SAT 15-Feb 3:00 ADULTS ARDMORE
SAT 15-Feb
SAT 15-Feb 12:30 MINOR BOYS 1 VS 6 PW AUX GAME MAGEE + MEGAN
SAT 15-Feb 1:30 MINOR GIRLS 1 VS 2 PW AUX GAME MAGEE + MEGAN
SAT 15-Feb 2:30 MINOR GIRLS 4 VS 3 PW AUX GAME
SAT 15-Feb 3:30 PW AUX
SAT 15-Feb 12:30 JUNIOR GIRLS 2 VS 4 PW MAIN GAME DAVE + NOELLE
SAT 15-Feb 1:30 JUNIOR GIRLS 1 VS 3 PW MAIN GAME BASELICE + DAVE
SAT 15-Feb 2:30 MAJORS 5 VS 4 PW MAIN GAME BASELICE + ANDERSON
SAT 15-Feb 3:30 MAJORS 1 VS 2 PW MAIN GAME BASELICE + ORR
SAT 15-Feb 1:00 JUNIOR BOYS 1 VS 6 EAST LANS. GAME MARTIN + RUSSO
SAT 15-Feb 2:00 JUNIOR BOYS 3 VS 4 EAST LANS. GAME OROURKE + RUSSO
SAT 15-Feb 3:00 JUNIOR BOYS 2 VS 5 EAST LANS. GAME OROURKE + MORITZ
SAT 15-Feb 4:00 MAJOR TEAM 3 EAST LANS. PRACTICE
MON 17-Feb 6:00 SCHOOL CLOSED ARDMORE
TUES 18-Feb 5:00 ARDMORE
TUES 18-Feb 6:00 Peewee girls 2 vs 4 ARDMORE GAME NOELLE
TUES 18-Feb 7:00 Peewee girls 5 v7 1 vs 3 ARDMORE GAME LINDSEY + NOELLE
TUES 18-Feb 8:00 MAJORS TEAM 3 ARDMORE PRACTICE
TUES 18-Feb 7:00 MAJORS 2 + 5 PW MAIN PRACTICE
TUES 18-Feb 8:00 MAJORS 1 + 4 PW MAIN PRACTICE
TUES 18-Feb 6:30 MINOR BOYS 1 +2 PW AUX PRACTICE
TUES 18-Feb 7:30 MINOR BOYS 3 + 4 PW AUX PRACTICE
WED 19-Feb 5:00 ARDMORE STATIONS
WED 19-Feb 6:00 ARDMORE STATIONS
WED 19-Feb 7:15 ADULT ARDMORE
WED 19-Feb 6:30 MINOR BOYS 5 + 6 PW AUX PRACTICE
WED 19-Feb 7:30 MINOR BOYS TEAM 7 PW AUX PRACTICE
WED 19-Feb 6:30 JUNIOR BOYS 3 VS 6 PW MAIN GAME BASELICE + RUSSO
WED 19-Feb 7:30 JUNIOR BOYS 5 VS 1 PW MAIN GAME BASELICE + RUSSO
WED 19-Feb 8:30 HIGH SCHOOL 1 VS 4 PW MAIN GAME RALPH + MARTIN
THURS 20-Feb 5:00 ARDMORE PRACTICE 1
THURS 20-Feb 6:00 Peewee boys 5 vs 7 4 vs 8 ARDMORE GAME JOSH + SORDINI
THURS 20-Feb 7:00 Peewee boys 2 vs 3 1 vs 6 ARDMORE GAME JOSH + SORDINI
THURS 20-Feb 6:30 MINOR GIRLS 1 + 2 PW AUX PRACTICE
THURS 20-Feb 7:30 MINOR GIRLS 3+4 PW AUX PRACTICE
THURS 20-Feb 6:30 MAJORS 1 VS 3 PW MAIN GAME RUSSO + OROURKE
THURS 20-Feb 7:30 MAJORS 2 VS 4 PW MAIN GAME RUSSO + BASELICE
THURS 20-Feb 8:30 HIGH SCHOOL 2 VS 3 PW MAIN GAME RALPH + MARTIN
FRI 2/21 6:30 JUNIOR GIRLS 1-2-3-4 PW MAIN PRACTICE CHANGED
FRI 2/21 7:30 JUNIOR BOYS 2 VS 4 CHANGED PW MAIN GAME RALPH + SHIELER
FRI 2/21 8:30 PW MAIN
FRI 2/21 6:30 PW AUX
FRI 2/21 7:30 PW AUX
SAT 22-Feb 8:00 PEEWEE TOURNAMENT ARDMORE GAME
SAT 22-Feb 9:00 BOYS + GIRLS ARDMORE GAME
SAT 22-Feb 10:00 ARDMORE GAME
SAT 22-Feb 11:00 ARDMORE GAME
SAT 22-Feb 12:00 ARDMORE GAME
SAT 22-Feb 1:00 ARDMORE GAME
SAT 22-Feb 2:00 MINOR BOYS 2 VS 7 ARDMORE GAME
SAT 22-Feb 3:00 ARDMORE GAME
SAT 22-Feb 12:30 MINOR BOYS 3 VS 4 PW AUX GAME
SAT 22-Feb 1:30 MINOR GIRLS 1 VS 3 PW AUX GAME
SAT 22-Feb 2:30 MINOR GIRLS 2 VS 4 PW AUX GAME
SAT 22-Feb 3:30 MIN BOYS 1 VS 5 MOVED PW AUX GAME
SAT 22-Feb 12:00 MAJOR BOYS 2 VS 5 PW MAIN GAME
SAT 22-Feb 1:00 MAJOR BOYS 3 VS 4 PW MAIN GAME
SAT 22-Feb 2:00 JUNIOR GIRLS 1 VS 2 PW MAIN GAME
SAT 22-Feb 3:00 JUNIOR GIRLS 3 VS 4 PW MAIN GAME
SAT 22-Feb 4:00 PW MAIN
SAT 22-Feb 1:00 JUNIOR BOYS 2 VS 3 EAST LANS. GAME
SAT 22-Feb 2:00 JUNIOR BOYS 6 VS 5 EAST LANS. GAME
SAT 22-Feb 3:00 JUNIOR BOYS 1 VS 4 EAST LANS. PRACTICE 1
MON 2/24 6:00 PEEWEES ARDMORE GAME 1
MON 2/24 7:00 PEEWEES ARDMORE GAME
MON 2/24 8:00 MAJOR TEAM 4 ARDMORE PRACTICE
MON 2/24 6:30 MINOR GIRLS 1 VS GLEN 3 PW AUX GAME
MON 2/24 7:30 MINOR GIRLS 2 VS P1 PW AUX GAME
MON 2/24 7:00 HIGH SCHOOL 2 VS 4 PW MAIN GAME
MON 2/24 8:00 HIGH SCHOOL 1 VS 3 PW MAIN GAME
MON 2/24 6:00 EAST LANS. GAME
MON 2/24 7:00 JUNIOR GIRLS 1 + 2 EAST LANS. PRACTICE
MON 2/24 8:00 JUNIOR GIRLS 3 + 4 EAST LANS. PRACTICE
TUES 25-Feb 5:00 ARDMORE 2
TUES 25-Feb 6:00 PEEWEES ARDMORE GAME 2
TUES 25-Feb 7:00 PEEWEES ARDMORE GAME
TUES 25-Feb 8:00 JUNIOR BOYS 2 VS 6 ARDMORE GAME
TUES 25-Feb 6:30 JUNIOR BOYS 4 VS 5 PW MAIN GAME
TUES 25-Feb 7:30 MAJOR BOYS 1 VS 5 PW MAIN GAME
TUES 25-Feb 8:30 MAJOR BOYS 2 VS 3 PW MAIN GAME
TUES 25-Feb 6:30 MINOR BOYS 1 + 3 PW AUX PRACTICE
TUES 25-Feb 7:30 MINOR BOYS 2 + 5 PW AUX PRACTICE
WED 26-Feb 5:30 ARDMORE PRACTICE
WED 26-Feb 6:00 PEEWEES ARDMORE GAME
WED 26-Feb 7:00 PEEWEES ARDMORE GAME
WED 26-Feb 8:00 PEEWEES ARDMORE GAME
WED 26-Feb 6:30 MINOR BOYS 6 + 7 PW AUX PRACTICE
WED 26-Feb 7:30 MINOR BOYS TEAM 4 PW AUX PRACTICE
WED 26-Feb 6:30 JUNIOR GIRLS PLAYOFFS PW MAIN GAME
WED 26-Feb 7:30 JUNIOR GIRLS PLAYOFFS PW MAIN GAME
WED 26-Feb 8:30 PW MAIN PRACTICE
THURS 27-Feb 5:00 ARDMORE PRACTICE
THURS 27-Feb 6:00 PEEWEES ARDMORE GAME
THURS 27-Feb 7:00 PEEWEES ARDMORE GAME
THURS. 27-Feb 8:00 JUNIOR BOYS 1 VS 3 ARDMORE GAME
THURS 27-Feb 6:30 MINOR GIRLS PLAYOFFS PW AUX GAME
THURS 27-Feb 7:30 MINOR GIRLS PLAYOFFS PW AUX GAME
THURS 27-Feb 7:00 HIGH SCHOOL 1 VS 2 PW MAIN GAME
THURS 27-Feb 8:00 HIGH SCHOOL 3 VS 4 PW MAIN GAME
THURS 27-Feb 8:30 PW MAIN
FRI 28-Feb 6:30 PW MAIN
FRI 28-Feb 7:30 JUNIOR GIRLS CHAMPIONSHIP PW MAIN GAME
FRI 28-Feb 8:30 PW MAIN
FRI 28-Feb 6:30 MINOR GIRLS CHAMPIONSHIP PW AUX GAME
FRI 28-Feb 7:30 PW AUX PRACTICE
FRI 28-Feb
FRI 28-Feb
FRI 28-Feb